AKTUĀLI

Burtnieku pagasts

Burtnieku pagasts

Platība: 18 729 ha

Iedzīvotāji: 1350*

Administratīvais centrs: Burtnieki

Burtnieku pagasta atrodas Valmieras rajona austrumos. Pagasts ir Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta daļa un tā teritorijā atrodas arī Burtnieka ezers.

Burtnieka ezera apkārtne ir bijusi apdzīvota jau sirmā senatnē - pirms 9 tūkstošiem gadu, vidējā akmens laikmetā, ezera krastos uz pastāvīgu dzīvi apmetušies pirmie iedzīvotāji. Senatnē novads aizņēmis daudz lielāku platību, tam piederējusi arī Matīšu apkārtne, kā arī daļa no Mazsalacas un Dikļu zemēm.

Oficiāli vārds "Burtnieki" pirmoreiz rakstos minēts 1366. gadā, bet sākot ar 15. gadsimtu, tas tiek minēts jau daudz biežāk. Hroniķa Indriķa laikā Burtnieka ezers saukts par Astijervu, kas tulkojumā no lībiešu valodas nozīmē "Igauņu ezers" vai "Trauka ezers". Tas skaidrojams ar faktu, ka ezera augšgala teritoriju tolaik apdzīvoja igauņi.

Burtnieku pagasts izveidots uz drumlina lauka. Drumlini ir senā ledaja veidoti, šauri, līdz 5 km gari un 5-20 m augsti vaļņveida pacēlumi ar izteiktām nogāzēm. Īpaši izteikti šie veidojumi ir Burtnieka ezera dienvidu galā.

Burtnieki lepojas ar skaistu vidi un bagātu kultūrvēsturi - pagastā ir vairāki desmiti vēstures un dabas pieminekļu.

Burtniekos galvenokārt nodarbojas ar lauksaimniecību, tūrismu un zirgkopību.

*PMLP dati uz 01.07.2017.

PASĀKUMU KALENDĀRS

     Decembris 2017     

Tuvākie pasākumi
 Izstrādāts DirectHit