AKTUĀLI

Tirzdiņš "Ar Gardu Muti Valmiermuižā"

Tirdziņš „Ar Gardu muti Valmiermuižā” ir Valmiermuižas kultūras biedrības projekts latviešu gadskārtu svinību un tradīciju popularizēšanai, mājražotāju kustības daudzināšanai un gardēžu tūrisma attīstībai Valmiermuižā.

Tirdziņā katru reizi līdztekus pirkšanai un pārdošanai notiek svinības par godu kādiem latviešu gadskārtas svētkiem – Meteņdienai, Pavasara saulgriežiem, Ūsiņdienai, Vasaras saulgriežiem, Māras dienai, Miķeļdienai, Mārtiņdienai un Ziemas saulgriežiem. Svinību viesiem ir iespējams kopā ar folkloras kopām izzināt svētku tradīcijas, noklausīties koncertu, piedalīties dažādās tradīciju darbnīcās un aktivitātēs, uz vietas mieloties ar gardiem ēdieniem, kā arī doties zirgu izjādēs.

Ik tirdziņu Valmiermuižā viesojas aptuveni 50-100 mājražotāju, zemnieku un amatnieku, kas pārstāv gan Burtnieku novadu, gan tālākas Latvijas vietas, taču ir iespējams satikt arī tirgotājus no Igaunijas un Lietuvas.

Rīkotāju mērķis ir aicināt tirdziņā piedalīties mājražotājus un zemnieku saimniecības, kuras tirgo labumus, kas ikdienā pircējiem veikalos nav pieejami, bet ir ļoti garšīgi un gatavoti no vietējām, dabīgām sastāvdaļām. Tirgotājiem ir iespēja satikt un iepazīt pircējus, kas vien gaida, lai iegādātos savu iemīļoto produktu.

Tirdziņu organizēšana aizsākās 2012. gadā, kas veiksmīgi turpinās ik gadu. Gadskārtu svinību un tirdziņu rīkošanu atbalsta SIA „Valmiermuižas alus”, Burtnieku novada pašvaldība un Garškopju kustība „Gardu muti”.

Tirdziņu kalendārs 2017. gadā:
4. februāris – Meteņdienas svinības un tirdziņš
18. marts – Pavasara saulgriežu svinības un tirdziņš
6. maijs – Ūsiņdienas svinības un tirdziņš
10. jūnijs – Jāņu ielīgošana „Saulgriezis 2017” un tirdziņš
29. jūlijs – Māras dienas svinības un tirdziņš
23. septembris – Miķeļdienas svinības un tirdziņš
4. novembris – Mārtiņdienas svinības un tirdziņš
16. decembris – Ziemas saulgriežu svinības un tirdziņš

Valmiermuižas kultūras biedrība

Adrese: Dzirnavu iela 2, Valmiermuiža, Valmieras pagasts
Tālr.: +371 27337798
E-pasts: info@gardumuti.lv
GPS koordinātes: 57.558325, 25.426671
Vairāk:
www.gardumuti.lv
www.instagram.com/gardumuti/
www.twitter.com/gardumuti
www.facebook.com/gardumuti

Interaktīvā karte

PASĀKUMU KALENDĀRS


Tuvākie pasākumi
 Izstrādāts DirectHit