2019

 

Piektdien, 2019. gada 29. novembrī, Matīšu Tautas namā norisinājās biznesa ideju konkursa “Ideja Burtnieku novadam" noslēguma pasākums. Ideju konkursā tika saņemti seši biznesa plāni, kuri noslēguma pasākumā tika arī aizstāvēti konkursa vērtēšanas žūrijai. Labāko ideju autori saņēma naudas balvas.

Pirmo vietu un konkursa galveno balvu 1000,00 EUR apmērā saņēma kinoloģes Lolitas Kaimiņas ideja par suņu skolas “Laimīgās ķepas” izveidi. Tajā ar pozitīvām metodēm apmācīs un socializēs suņus, kā arī tiks izglītoti saimnieki par atbildīgu suņu turēšanu un audzināšanu.

Otro vietu un 900 EUR idejas realizācijai saņēma Anete Ādamsone, kura gatavo dažādas kūkas un makarūnus, konkursa laikā izveidojusi zīmolu “Uz kūko”. Lai attīstītu šo uzņēmējdarbību, viņa startēja ar ideju par eklēru un vēju kūku, makarūnu gatavošanas meistarklasēm. Iegūto balvu investēs telpu iekārtošanai Rencēnu pagastā, kurās plāno gatavot konditorejas izstrādājumus un uzņemt meistarklašu dalībniekus.

Pirmo reizi konkursa organizēšanas vēsturē vērtēšanas komisija nevarēja izšķirties par trešo labāko ideju, tāpēc Elīnai Karlivānei un Sandrai Melnalksnei Trēziņai piešķīra dalīto 3. vietu un katrai idejas īstenošanai - 450 EUR.

Fotogrāfe Sandra Melnalksne Trēziņa prezentēja ideju par mājīgas fotostudijas labiekārtošanu Lizdēnos, lai varētu ne tikai fotografēt dabā, bet arī iekštelpās. Savukārt Elīna Karlivāne konkursā startēja ar ideju par aktīvo brīvdienu plānotāju, kurš tiktu radīts, lai iedvesmotu un motivētu ģimenes pievērsties aktīvam dzīvesveidam, apgūt jaunus sporta veidus, kā arī atklāt jaunas aktīvās atpūtas iespējas.

Konkursā tika pasniegtas arī divas veicināšanas balvas 100 EUR vērtībā. Vienu saņēma Gunita Gaile par atstarojošu vestu un jostu izgatavošanas ideju un zīmola “G-UNIT A’S” izveidi. Otru saņēma šuvēja Irēna Brence, kura vēlas īstenot ideju par lielo izmēru apģērbu šūšanu sievietēm un vīriešiem, darbojoties kā IK “Plus Moda”.

Vērtēšanas komisijā darbojās: Burtnieku novada pašvaldības Attīstības nodaļas vadītājs Valērijs Seilis, SIA “Latvijas lauku konsultācijas un izglītības centrs” Valmieras biroja vadītāja Daiga Siliņa, uzņēmēja Silvija Reņģe, Burtnieku novada pašvaldības Tautsaimniecības un attīstības komitejas priekšsēdētājs Gatis Cukmacis, Vidzemes uzņēmējdarbības centra vadītāja Laima Engere, biedrības “No Salacas līdz Rūjai” administratīvā vadītāja Ineta Būda un televīzijas kanāla “Re:TV” vadītāja Elīna Leimane.

Kā atzīst konkursa dalībnieki, biznesa plānu izveidē palīdzēja SIA “Latvijas lauku konsultācijas un izglītības centrs” organizētās apmācības. Sešās tikšanās reizēs konkursa dalībniekiem bija iespēja attīstīt zināšanas, pieredzi un kompetences, kas nepieciešamas savas uzņēmējdarbības uzsākšanai vai attīstīšanai. Apmācību laikā dalībnieki devās arī pieredzes apmaiņas braucienos.  

Biznesa ideju konkursu “Ideja Burtnieku novadam 2019” organizēja Burtnieku novada pašvaldība sadarbībā ar SIA “Latvijas lauku konsultācijas un izglītības centrs” Valmieras un Valkas biroju, lai attīstītu uzņēmējdarbības prasmes, sniegtu biznesa ideju autoriem nepieciešamās zināšanas un sekmētu dzīvotspējīgu uzņēmumu veidošanos. Konkursa tematika ir jaunu produktu un pakalpojuma radīšana, kā arī esošo produktu un pakalpojumu attīstīšana Burtnieku novadā.


 

 

Konkursa nolikums (pievienotais fails). 

Pievienotie faili

Burtnieku novada pašvaldība

Juridiskā adrese: J. Vintēna iela 7, Burtnieku pagasts, Burtnieku novads, LV-4206

Pasta adrese: Vanagu iela 4, Valmiermuiža, Valmieras pagasts, Burtnieku novads, LV-4219

Tālr. 64226643, fakss 64226332, e-pasts: info@burtniekunovads.lv

Darba laiks

Ar iepriekšēju pierakstu (pagastu pārvaldēs bez pieraksta apmeklētāju pieņemšanas laikos)
Pirmdien 8.00 - 18.00
Otrdien 8.00 - 17.00
Trešdien 8.00 - 17.00
Ceturtdien 8.00 - 17.00
Piektdien 8.00 - 16.00
*Pārtraukums 12.00 - 13.00

 

Piekļūstamības paziņojums

Tīmekļvietnes lietošanas noteikumi 

Datu privātuma politika

Tīmekļvietnē publicētās informācijas pārpublicēšana bez saskaņošanas ir aizliegta ar likumu

Burtnieku novada pašvaldības organizētajos pasākumos var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti publicitātes materiālos. Iebildumu gadījumā varat vērsties pie pasākuma organizatora vai fotogrāfa, lai Jūs nefotografē un fotogrāfijas ar Jums nekur neparādās publiski

Dizaina izstrāde:blank

Izstrādāts:DirectHit