2020.gads

Šī gada sākumā, kā ik gadu, Burtnieku novada pašvaldība aicināja iedzīvotājus iesniegt projektu pieteikumus publiskās teritorijas sakopšanas, saturīgas, kvalitatīvas brīvā laika pavadīšanas iniciatīvu īstenošanai “Vides attīstības projektu konkursa 2020” ietvaros. Konkursā tika saņemti 18 projektu pieteikumi, no kuriem finansiālu atbalstu līdz 500 EUR saņēma 15 iniciatīvas. Kopumā projektu īstenošanai piešķirts finansējums 7046 EUR apmērā. Šī gada projekti tika īstenoti Valmieras, Ēveles, Burtnieku un Matīšu pagastos.

Ar pašvaldības piešķirtā finansējuma palīdzību šogad radīti divi jauni tūrisma apskates objekti. Matīšu pagastā SIA “Pučurgas muižas dārzi” apskatei pieejamu padarījuši Pučurgas dižakmeni. Kopā ar tuvāko viensētu iemītniekiem nocirsti ap akmeni augošie krūmi, akmens attīrīts no sūnām, sakopts zālājs, ierīkoti celiņi un uzstādīta informācijas planšete. Pučurgas dižakmens ir viens no lielākajiem mūspusē, tā tilpums ir 12 m3. Savukārt biedrība “Kalndzirnavas” īstenoja projektu “Tūrisma infrastruktūras radīšana pie Burtnieku pagasta “Kalndzirnavām””. Biedrība tika dibināta šī gada sākumā, ar mērķi atjaunot un saglabāt vējdzirnavu ēku Burtnieku pagastā kā kultūrainavas elementu un veidot “Kalndzirnavas” kā tikšanās un izziņas kultūrvietu. Biedrības dibinātāji ir nekustamā īpašuma “Kalndzirnavas” līdzīpašnieki un tuvinieki. Šī gada projekta ietvaros pie vējdzirnavu ēkas izveidota labiekārtota vieta ar informācijas stendu - dizaina soliņu par redzamo Burtnieku āraines ainavu telpu un “Kalndzirnavu” vēsturi. Vairāk par jaunajiem tūrisma objektiem iespējams uzzināt pašvaldības tīmekļa vietnē ŠEIT.

Šī projektu konkursa neatņemama sastāvdaļa ir iniciatīvas, kas paredz stādījumu ierīkošanu, kā arī atpūtas un rotaļu vietu aprīkošanu ar dažādiem nelieliem infrastruktūras elementiem. Arī šogad vairums ideju paredzēja šādu aktivitāšu īstenošanu. Biedrības “Ozolgatves” un “Zilgmes” Ēvelē daudzdzīvokļu māju pagalmā papildināja fizisko aktivitāšu un rotaļu iekārtas ar jauniem elementiem, ka arī atjaunoja smilšu kasti, uzstādīja masīvkoka solus un ar krāsām atjaunoja vecās rotaļu iekārtas. Darbos aktīvi iesaistījās arī bērni. Ēveles pagasta pensionāru biedrība “Kadiķis”, par godu Ēveles baznīcas 200 gadu jubilejai, pie baznīcas atjaunoja esošo celiņu segumu, atjaunoja vecos solus, uzstādīja jaunus, kā arī atjaunoja puķu dobes.

Biedrība “Burtnieku makšķerēšanas un tūrisma skola” pie Matīšu laivu kanāla uzstādīja masīvkoka solus un galdus. Matīšu svētā Mateja evaņģēliski luteriskā draudze sakopa teritoriju pie Matīšu kapu kapličas – izraka veco dzīvžogu, iestādīja mūžzaļos augus un ierīkoja puķu podus sezonālajiem ziediem. Pie kapsētas un baznīcas esošajiem ziņojumu dēļiem uzstādīja informatīvās plāksnes, kā arī pie šosejas P16 “Valmiera-Mazsalaca” tika uzstādītas norādes uz LKOK piemiņas stēlu un uz A.Grīna piemiņas akmeni. Biedrība “Matīšu attīstība” iegādājās LED lampiņu virtenes, kas tika uzstādītas “Kociņparka” kokos gar gājēju celiņu uz estrādi.

Burtnieku pagastā labiekārtota teritorija ap baznīcu - Burtnieku evaņģēliski luteriskā draudze stādīja dekoratīvos košumkrūmus, bet biedrība “Burtnieku ezerkrasts” izbūvēja žogu ap bērnu rotaļu laukumu. Valmieras pagastā dārzkopības kooperatīva “Ziedonis” iemītnieki un viesi tika pie jaunas nojumes savā koplietošanas teritorijā, kurā turpmāk organizēt biedru sapulces, kā arī citas lielākas un mazākas kopā būšanas. Ar dekoratīviem stādījumiem papildināta teritorija pie atpūtas kompleksa AVOTI. Biedrība “Esi aktīvs ziemā un vasarā” ap publisko skeitparku - slidotavu iestādīja dekoratīvo stādu dzīvžogu. Biedrība “Golfa un tenisa klubs AVOTI” pie tenisa kortiem iestādīja mežvīteņu dzīvžogu, bet biedrība “BMX muzejs” uzstādīja informatīvo stendu pie BMX muzeja, kā arī ierīkoja dekoratīvos stādījumus. SIA “Saimniecība 24” pie daudzdzīvokļu mājas Ozolu ielā 2, Valmiermuižā demontēja vecās metāla šūpoles un uzstādīja jaunu fizisko aktivitāšu un rotaļu iekārtu bērniem.

Burtnieku novada pašvaldība

Juridiskā adrese: J. Vintēna iela 7, Burtnieku pagasts, Burtnieku novads, LV-4206

Pasta adrese: Vanagu iela 4, Valmiermuiža, Valmieras pagasts, Burtnieku novads, LV-4219

Tālr. 64226643, fakss 64226332, e-pasts: info@burtniekunovads.lv

Darba laiks

Ar iepriekšēju pierakstu (pagastu pārvaldēs bez pieraksta apmeklētāju pieņemšanas laikos)
Pirmdien 8.00 - 18.00
Otrdien 8.00 - 17.00
Trešdien 8.00 - 17.00
Ceturtdien 8.00 - 17.00
Piektdien 8.00 - 16.00
*Pārtraukums 12.00 - 13.00

 

Piekļūstamības paziņojums

Tīmekļvietnes lietošanas noteikumi 

Datu privātuma politika

Tīmekļvietnē publicētās informācijas pārpublicēšana bez saskaņošanas ir aizliegta ar likumu

Burtnieku novada pašvaldības organizētajos pasākumos var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti publicitātes materiālos. Iebildumu gadījumā varat vērsties pie pasākuma organizatora vai fotogrāfa, lai Jūs nefotografē un fotogrāfijas ar Jums nekur neparādās publiski

Dizaina izstrāde:blank

Izstrādāts:DirectHit