Apliecība sociālo garantiju nodrošināšanai

Par apliecību sociālo garantiju nodrošināšanai izmantošanu sabiedriskā transporta braukšanas maksas atvieglojumiem

Saskaņā ar Ministru kabineta 2005.gada 15.novembra noteikumu Nr.857 „Noteikumi par sociālajām garantijām bārenim un bez vecāku gādības palikušajam bērnam, kurš ir ārpusģimenes aprūpē, kā arī pēc ārpusģimenes aprūpes beigšanās” 21.punktu, bērnam un pilngadību sasniegušajam bērnam, uzrādot apliecību, ir tiesības izmantot braukšanas maksas atvieglojumus sabiedriskajā transportā.

Ministru kabineta 2017.gada 27. jūnija noteikumi Nr.371 “Braukšanas maksas atvieglojumu noteikumi” nosaka pasažieru kategorijas, kuras ir tiesīgas izmantot braukšanas maksas atvieglojumus maršrutu tīkla maršrutos, kā arī šo atvieglojumu izmantošanas kārtību un apmēru.

Attiecīgi šo noteikumu 6. punkts paredz, ka bērniem bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem, kuri atrodas audžuģimenēs, aizbildnībā, bērnu aprūpes institūcijās vai mācās vispārējās vai profesionālās izglītības iestādēs, uzrādot apliecību sociālo garantiju nodrošināšanai, ir tiesības bez maksas izmantot sabiedrisko transportlīdzekli, kas pārvadā pasažierus reģionālās nozīmes maršrutā.

Svarīgi!!!

Reģionālās nozīmes maršruts ietver:
• reģionālās starppilsētu nozīmes maršrutu (maršruts, kas nodrošina pārvietošanos valsts teritorijā galvenokārt no vienas administratīvās teritorijas uz administratīvo teritoriju citā plānošanas reģionā vai kas savieno republikas pilsētas);
• reģionālās vietējās nozīmes maršrutu (maršruts, kas nodrošina pārvietošanos viena novada administratīvajā teritorijā, no šā novada uz tuvākajām apkārtējām teritorijām vai uz citu novadu plānošanas reģiona robežās);
• visus dzelzceļa maršrutus.

Transportlīdzekļus, kas nodrošina sabiedriskā transporta pakalpojumus reģionālās nozīmes maršrutu tīklā var identificēt pēc šādām pazīmēm (saskaņā ar Ministru kabineta 2010.gada 13.jūlija noteikumu Nr.634 “Sabiedriskā transporta pakalpojumu organizēšanas kārtība maršrutu tīklā” 39. un 41. punkti:

  1. Transportlīdzeklis ir noformēts ar maršruta zīmi un pārvadātāja nosaukumu;
  2. Maršruta zīme ir informatīva, un tā satur šādu informāciju:
    1. maršruta numurs (identifikācijas numuru autobusiem veido četrciparu skaitlis, kura pirmais cipars ir 3, 5, 6 vai 7);
    2. maršruta nosaukums (maršruta nosaukumu veido sākuma punkts un beigu punkts), kur maršruta sākuma punkts ir lielākas apdzīvotās vietas nosaukums, bet beigu punkts – mazākas nozīmes apdzīvotās vietas nosaukums. Ja maršruts savieno vienādas nozīmes apdzīvotas vietas, sākuma punktu izvēlas alfabēta secībā.).

Svarīgi!!!
Normatīvie akti nedod tiesības izmantot braukšanas maksas atvieglojumus personām, kuras brauciena laikā pavada bērnus bāreņus un bez vecāku gādības palikušus bērnus.

 

Pievienotie faili

Burtnieku novada pašvaldība

Juridiskā adrese: J. Vintēna iela 7, Burtnieku pagasts, Burtnieku novads, LV-4206

Pasta adrese: Vanagu iela 4, Valmiermuiža, Valmieras pagasts, Burtnieku novads, LV-4219

Tālr. 64226643, fakss 64226332, e-pasts: info@burtniekunovads.lv

Darba laiks

Ar iepriekšēju pierakstu (pagastu pārvaldēs bez pieraksta apmeklētāju pieņemšanas laikos)
Pirmdien 8.00 - 18.00
Otrdien 8.00 - 17.00
Trešdien 8.00 - 17.00
Ceturtdien 8.00 - 17.00
Piektdien 8.00 - 16.00
*Pārtraukums 12.00 - 13.00

 

Piekļūstamības paziņojums

Tīmekļvietnes lietošanas noteikumi 

Datu privātuma politika

Tīmekļvietnē publicētās informācijas pārpublicēšana bez saskaņošanas ir aizliegta ar likumu

Burtnieku novada pašvaldības organizētajos pasākumos var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti publicitātes materiālos. Iebildumu gadījumā varat vērsties pie pasākuma organizatora vai fotogrāfa, lai Jūs nefotografē un fotogrāfijas ar Jums nekur neparādās publiski

Dizaina izstrāde:blank

Izstrādāts:DirectHit